Tatil

GORGES DU VERDON, PROVENCE-ALPES-CDTE D’AZUR

GORGES DU VERDON, PROVENCE-ALPES-CDTE D'AZUR

GORGES DU VERDON, PROVENCE-ALPES-CDTE D’AZUR

Benzer Bu kayalıklar ve kayalıklar, bu yeşil suların ve bu mor tonların karışımından daha romantik bir şey değil, bu gökyüzü Homer denizi ve ölü tanrıların sesi ile konuşan bu rüzgara benziyor. “Giono gorges du Verdon, Dantesque görüşünün ortasındaki Provençal kanyonu.” Dedi.
Provence ve Alpes-de-Haute Provence arasında doğal bir sınır var, bu muhteşem fay Avrupa’nın en büyük doğal alanlarından biri olarak kabul edilir, ancak Colorado’dan sadece 17 kat daha küçük.
Efsaneye dokunuyoruz! Çünkü Verdon Bölge Tabiat Parkı’nın kalbinde yer alan bir zümrüt, doğal bir mücevherdir. Bu olağanüstü site güzel bir çevreye sahip! Fransa’da 1500’den fazla tür ve neredeyse bütün raptorların zengin bir florası var!
1905 yılında, bu muhteşem manzara ve zenginliklere ulaşmamızı sağlamak için Edouard Alfred Martel tarafından yapılan büyük kanyonun ilk keşfini yaptı. En güzel yürüyüş parkurlarından biri adını Martel Pass’e borçludur. Küçük La Palud köyünden.
Burada yürüyüşçüler yüksek şovlara güvenebilirler. Moustiers-Sainte-Marie anlatılacak hikayeleri gizlerken, küçük köyler az çok bilinen isimlerin tepelerine asıldı.
Verdon Vadisi: Provence bölgesi ve ilk Alpin yükseklikleri, Menteşe Garret ve Kutsal Haç’ın harika batı ucunda ünlü geçit töreni ortamını, kanyonun genişliğini, daha az ünlü Valensole platosunu ve lavantasını kucaklayan yerler çevresinde yavaş yavaş yer alıyor. göl.
Turkuaz sulara sahip göllerden birine bakan saf mutluluk, sakin bir şekilde valensol platosu ve çevresindeki dağların arasında yayılmıştır. Kuşkusuz doğa, bölgeyi bozmuş görünüyor.
Biraz daha güneyde, Quinson ve tarih öncesi müzesi, yarım asırdan fazla bu mağaralar üzerinde yapılan kazılarla bölgedeki insan yerleşimlerinin tarihini takip ediyor. Yakında Esparron-sur-Verdon’un son gölü var.
Boğazların güneyinde, Provence bölgesi daha yumuşak bir rahatlama ile başlar ve Akdeniz atmosferi garajlarla kurudu.
Hala Provence’dasın!

Leave a Comment